Autor preko osnova teorijskih postavki, značenju voda za održivi razvoj, razvoj i kvaliteta življenja, dao je i procese koji se primjenjuju kod odvođenja i pročišćavanja otpadnih voda.
U knjizi su date opće zakonitosti i prikaz osnova za projektiranje, te suvremenih gotovih uređaja za obradu voda.
Ovo ima poseban značaj kad se zna da se najveći broj zagađivača nalazi izvan područja s izgrađenim sistemima kolektora i velikih pročistača, pa je rješenje za pročišćavanje tih voda od velikog značaja za očuvanje životne sredine.
Vrijedna je i autorova ideja da direktivu 2000/60/EC Europskog parlamenta i savjeta, kojom se uspostavlja okvir djelovanja EZ na polju politike voda stavi u knjigu, te tako ovaj osnovni pravni instrument postane dostupniji svima koji se bave zaštitom i poboljšanjem ekosistema. Također su navedene i ostale direktive i zakoni vezani za ovu oblast.
Knjigu mogu preporučiti svima kod kojih je problematika ekologije u osnovi zanimanja, kao i stručnjacima koji se bave privremenim zaštite voda i prirodne sredine u praksi.
Recenzije
Još nema recenzija.